2. Kapitola

24. prosince 2007 v 8:00 |  Společná povídka
První dárek.

Přes jezero to bylo docela sranda. Jeden kluk spadl do jezera a Hagrid ho musel vytahovat. Když se před námi objevili Bradavice, prvňáci vyvalili oči, protože ještě nikdy nic takového neviděli. Já jsem se jen usmála a těšila jsem se jak to bude dál. A vymýšlela jsem co provedu za lotrovinu. Když jsme vystoupili na břeh ozvalo se tlumené zavrčení. Všichni se vyděsili, ale já se jen usmála a zavolala jsem do dáli na Adru ( jinak moje puma se jmenuje Adra). Všichni se na mě dívali jako na blázna. Já sem se jen usmála a vyšla vstříc hradu.
Mezitím Lily dorazila do Velké síně a usadila se na kraji stolu, který byl blízko učitelskému stolu. Ale to už vcházeli do síně i prváci s Alex. Lili se na ni usmála a začala poslouchat zařazování. Učitelka přeměňování teď řekla Alexino jméno, ale v tu chvíli se dveře velké síně rozrazili a do nich vešel Voldemort se smrtijedy. Všichni zůstali sedět. Jen já se na něj dívala s vražedně. Chápete asi proč ne. Děda už stál přede mnou a zbytek učitelského stolu taky.
" Zdravím Brumbále. Doslechl jsem se, že je tady. Vydej mi ji."
" Nikdy ti ji nedám Tome."
" Ale no tak, víš, že se může rozhodnout sama."
" Co chceš hadí ksichte." Alex už toho měla plný zuby. Vyšla před Dědu a dívala se na něj jako na vraha.
" No tak Alex, moc dobře víš co chci."
" Zalez zpátky do díry hade. Zde nemáš co pohledávat. A na tvoji stranu se nikdy nepřidám Voldy. Zabil jsi mi rodinu, i když nebyla moje pravá byla to jen rodina. A za to zaplatíš." Kolem Alex se začal tetelit vzduch.
Všichni se na to dívali jako na boha. Nikdo netušil, o čem se ti dva baví. Jen ti vyvolení věděli o čem Alex mluví. Voldemort jí před necelým 1 rokem zabil rodinu. Ona ji považovala za rodinu, ale její skutečná rodina byli Potterovi.
" Ale no tak Alex, moc dobře víš, že to nebyla tvoje rodina. Tak jaký pak copak. Nebo chceš aby se něco stalo tvému bratrovi, nebo tvé kamarádce, kterou jsi si našla ve vlaku." A to byla pro Alex poslední kapka uvolnila svoji magickou sílu a všichni smrtijedi padli a byly v bezvědomí.
Když to Voldemort uviděl přemístil se zpět. Ale ještě než se přemístil zasyčel na ní:
" Ještě se uvidíme Potterová."
Naštěstí to nikdo neslyšel až na jednoho člověka. Zkuste hádat koho. Ten se na ni otočil a díval se zvláštním způsobem na ni. Brumbál se vrátil nazpátek za učitelský stůl a zařazovaní mohlo pokračovat.
Alex usedla na stoličku a Minerva ji dala na hlavu Moudrý klobouk,
" Ale tebe jsem tu opravdu nečekal Alex, ale dostalo se i ke mně, že se zde objevíš. Myslel jsem, že se zde objevíš, už dřív, jako tvůj bratr James, ale jak to tak vypadá tak bůh tomu nepřál. Ale jsem rád, že jsi tady, ale kam tě poslat."
"Prosím pošli mě do Nebelvíru, za bratrem a za mojí kamarádkou."
" Víš to jistě, hodila by jsi se do každé koleje."
" Jo, vím to jistě."
" Tak ať je tedy po tvém, ale musím ti ještě něco říct, někdo už o tobě ví, že jsi Jamesova sestra. Ale na to budeš muset přijít sama."
" Nebelvír."
Alex tam seděla asi 10 minut, všichni si mysleli, že ji už nezařadí. Ale pak vykřikl " Nebelvír"
Od nebelvírského stolu se ozývalo tleskání. Lily byla ráda, že má svoji kamarádku tady. Protože ty krávy na pokoji byli katastrofa. Sirius také tleskal, ale doprovázel ji pohledem. Alex si sedla vedle Lili a začali jíst, protože byla poslední koho měl moudrý klobouk zařadit. Lily ji odvedla i s prvňáky do společenky a ty dvě zapadli do pokojů a šli spát.
Byla se svým přítelem v chatce u moře. Ležela mu v náručí a on jí objímal rukama kolem pasu. A dívali se na západ slunce. Ani jeden z nich nepromluvil. Když už skoro slunce zapadalo ozval se ten nejkrásnější hlas.
" Nikam se mi nechce. Chtěl bych tady zůstat s tebou navždy."
" Ale no tak Sírius, víš moc dobře, že to nejde. I když vím, na čem jsme se domluvili ty jsi přeci nejhezčí kluk v Bradavicích a střídáš holku jako ponožky. Až se tam vrátíš tak na mě zapomeneš a budeš žít jak jsi žil."
" Ne, už nebudu, ty jsi mi zůstala v srdci a to už navěky Alex navěky." A vášnivě ji políbil. Toho večera strávili noc spolu. Druhý den se Sirius probudil, ale Alex už tam nebyla, jen před chatkou bylo napsáno do písku. "MILUJI TĚ NAVŽDY!!!!"
" I já tebe můj poklade." Věděl, že ho už Alex neuslyší, ale mýlil se.
Neviděli se víc jak rok. Nevěděl, co se změnilo, ale asi hodně.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jane245 Jane245 | Web | 3. ledna 2008 v 23:13 | Reagovat

Hm...niektore veci sa mi zdali dost uponahlane, napr s voldym, ale je to tvoja poviedka :) ale inak velmi pekne

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama